Dvůr Nové Zámky: Sandra stříbrná v Z

První výjezd B-kádru na závody se uskutečnil v sobotu 14. března. Sandra Kučerová s Aresem 3 a Marek Langer s Mozartem-H vyrazili na halové závody na Nových Zámcích. Oba dva soutěžili ve stupňované obtížnosti do 100 centimetrů a ve skoku stupně Z.

V prvním parkuru startovalo celkem 33 dvojic, mezi nimi i takoví jezdci jako Hatla, Žíla nebo Malý. Sandra překonala parkur bez trestných bodů a ve velmi slušném čase. Získala tak s Aresem skvělé 7. místo. Markův Mozart se jako obvykle rozhodl vyzkoušet svého jezdce na třetí překážce a dvakrát zastavil. Potom však s Markem dojeli parkur bez chyby.

V parkuru stupně Z na limitovaný čas bylo 46 startujících, opět na velmi dobré úrovni. Čas byl pro jezdce velkým oříškem. Nejblíže mu byla Veronika Jelínková, bohužel však jednou chybovala. A tak se stalo, že vítězem se stal jezdec, který limitovaný čas překonal téměř o sedm vteřin. Stříbro vybojovala čistou jízdou Sandra s Aresem, s časem o 7,07 sekund rychlejším, než byl čas stanovený.

Marek a Mozart předvedli moc pěknou a bezchybnou jízdu, ale byli druzí nejrychlejší, proto se umístili až na 28. příčce.

Oběma jezdcům se start do nové sezóny vydařil. Další závody čekají tým 29. března.